Jak poradzić sobie ze stresem?

Czym jest stres? Najczęściej to strach, zdenerwowanie, obawa, agresja, ciągłą presja.

Jak widzicie, stres ma wiele imion i dotyczy praktycznie każdego – pracownika korporacji, ojca który musi utrzymać swoją rodzinę, dziecko które niebawem ma klasówkę w szkole, studenta, który nie zaliczył sesji itd.

Jaki stres jest największy?

Dla jednych błaha sprawa, może być tragedią dla innych, to samo ze stresem – coś co nie działa na jednego, może denerwować drugiego, wręcz wyprowadzać z równowagi. Nie można bagatelizować niczego, co przyczynia się do pogorszenia naszego nastroju, trzeba zwalczać to już na samym początku, gdyż zbyt wiele negatywnych emocji to:

 • problemy zdrowotne spowodowany przez stres,
 • problemy z sercem,
 • nerwica,
 • problemy i zaburzenia psychiczne,
 • i wiele innych problemów czy też niedogodności życiowych.

Jak poradzić sobie ze stresem?

Najlepiej byłoby wyeliminować problemy, ale wtedy pozostaje siedzenie w domu i brak jakichkolwiek relacji z ludźmi. Nie pozbędziesz się problemów czy rzeczy które Cię denerwują, ale możesz wyeliminować do 70% negatywnych odczuć, które im towarzyszą. Wszystko zależy od Twojego nastawienia, więc zapracuj na to.

System na to aby pokonać stres

medytacja relaksacyjna muzyka relaksacyjna — kopiaNależy zacząć małymi krokami, nie koniecznie udając się na terapię zamkniętą (może nie jest jeszcze aż tak źle 🙂 ). Warto koniecznie rozważyć takie rozwiązania:

 • sport, aktywność fizyczna, bieganie, chodzenie, nordic walking,
 • joga, warsztaty kreatywności, spotkania w grupach przyjaciół, stowarzyszenia itd.,
 • produkty typu afirmacje mp3, muzyka relaksacyjna, nagrania odprężające, szumy morza itp.,
 • sesja u coacha, trenera osobowości, psychologa czy też u psychiatry (jeśli jest taka konieczność, nie wstydź się i po prostu zrób to), hipnotyzer, i inni specjaliści, możesz też spróbować naszych nagrań z hipnozą Hipnosencja.pl

A ty jak radzisz sobie ze stresem?

Masz jakiś sposób na to jak poradzić sobie ze stresem? Jeśli tak, to podziel się z nami w komentarzu, podaj swoją sugestię. A na koniec mały filmik o stresie:

Oceń

POLUB NAS i odbierz rabat na produkty Intensiver

.

4 thoughts on “Jak poradzić sobie ze stresem?

 1. Ja na radzenie sobie ze stresem mam zawsze przygotowaną taką piłkę do ściskania i to mnie odstresowuje. Jednak muzyka relaksacyjna też mogłaby być w moim przypadku niezłym rozwiązaniem. W takim razie muszę coś przetestować.

  1. Warto w jakiś sposób odwrócić uwagę naszą od stresu. Ja niestety się najadałem i dużo przytyłem, później musiałem się odchudzać itd. A wszystko wina stresu. Teraz mam wypracowany taki klucz, a mianowicie co robić w sytuacjach stresowych. Np. proste liczenie do dziesięciu.

 2. I trzeba sobie odpuścić nerwy, bo ludzie jak tak się będziecie denerwowali, to Wam w końcu się problemy i choroby jakieś zrobią. Teraz młodzi ludzie dostają zawałów, jest masakra.

 3. Polecam, że muzyka relaksacyjna i hipnoza, mogą być dobre na stres. Sama testowałam przez ostatnie tygodnie i jestem o wiele bardziej spokojna, lepiej mi się pracuje, mam lepsze relacje z ludźmi. Tylko stosować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *