Jak wybrać odpowiedniego hipnotyzera, czyli hipnoterapia w XXI wieku

Gdy rozmawiamy o hipnozie w większym towarzystwie, ludzie często wydają się mieć mieszane uczucia: od przerażenia, przez drwinę, po strach. A to wszystko razem zmieszane, daje żałosne komentarze typu „hipnoza i wahadełko”, „hipnotyzer zapanuje nad Twoją duszą” itd.

magia czy hipnozaHipnoza to nie magia

Powtórzmy to jeszcze raz – hipnoza nie jest ani magią ani praniem mózgu. Jest naturalnym stanem, którego doświadczamy prawdopodobnie każdego dnia, zaś hipnotyzer potrafi nas w nią wprowadzić w ustalonym wcześniej celu.

Jednak dziś nie mówimy o samej hipnozie (bo o tym pisaliśmy wcześniej: czy hipnoza jest bezpieczna), zaś opowiemy sobie o samym wybieraniu hipnotyzera przed hipnoterapią. Dowiecie się na co uważać i przed czym się chronić, ale także na co zwracać uwagę przy wyborze dobrego hipnotyzera.

Hipnoterapia od A-Z

Hipnoterapia to wszystkie czynności prowadzone przez hipnotyzera, czyli od wprowadzenia w trans, przez podawanie sugestii mających na celu nam pomóc, po wyprowadzenie z transu. Całość nie ogranicza się do jednego spotkania, a raczej do cyklu spotkań lub regularnych wizyt w celu pracy nad wybranym problemem.

Jak szukać hipnotyzera

Najlepiej byłoby znaleźć go z polecenia (jak często szukamy lekarza, fryzjera czy malarza), jednak hipnoza nie jest aż tak powszechna wśród znajomych, więc pozostają ogłoszenia lub internet.

Cena za hipnoterapię

hipnoterapiaJaka jest cena hipnoterapii z hipnotyzerem? Tutaj bywa bardzo różnie, jednak te wizyty można porównać do wizyt lekarskich. W małych miastach jest to około 100 zł za godzinę, w większych około 200 zł. Jeśli masz na to środki, warto wykupić np., pakiet typu 3 godziny gdzie 4 godzina gratis. Na dłuższej hipnoterapii można znacznie więcej zdziałać.

Nie warto ani znacznie przepłacać ani specjalnie oszczędzać  – 50 zł za godzinę wydaje się minimalną kwotą, natomiast powyżej 200 zł za godzinę także lepiej unikać (

Pierwsza hipnoterapia za darmo

Wielu hipnotyzerów oferuje ciekawe rozwiązanie, czyli pierwsza godzina za 0 zł. Jeśli pierwsze spotkanie Ci się nie spodoba, to możesz podziękować. Zapytaj o taką możliwość, gdyż wielu hipnotyzerów to proponuje.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie!

szarlatan hipnotyzerZnajdujesz hipnotyzera, umawiasz się na hipnoterapię i przychodzisz do gabinetu.

Jeśli hipnotyzer stara się budować wokół siebie aurę tajemniczości, zaczyna gadać o energiach, mocach, aurach a w pokoju ma szereg różnych dziwnych przedmiotów, to lepiej mu od razu podziękować. Jeżeli jego wiedza o hipnozie nie opiera się na nauce i psychologii, to prawdopodobnie jest szarlatanem, albo co gorsza – naiwniakiem, który sam wkręcił się w swoją bajkę.

Tobie potrzebny jest hipnotyzer, który zna ludzki umysł, potrafi Ci wyjaśnić:

 • czym w ogóle jest hipnoza,
 • jakie są charakterystyczne odczucia w hipnozie,
 • na czym polega wprowadzenie w trans,
 • jakie są stany i rodzaje transu,
 • jak działa sugestia,
 • jakie są zagrożenia hipnozy (i czy w ogóle jakieś są),

Warto przed taką rozmową poczytać wpisy zawarte na naszym blogu. Wiele z nich odpowiada bardzo rzetelnie na wszystkie te pytania. Lepiej być przygotowanym.

Spróbuj hipnozy w domu

Teraz możesz spróbować hipnozy u siebie w domu (o każdej porze dnia i nocy). Wystarczy pakiet 3 nagrań do hipnozy Hipnosencja, które wprowadzą Cię w trans i przeprowadzą przez całą hipnozę, od odpowiednich sugestii po wyprowadzenie z transu. Warto spróbować, bo obecna cena to zaledwie 57 zł. Pamiętaj też o 14 dniowej gwarancji zadowolenia. Jeśli Ci się nie spodoba, otrzymasz zwrot środków.

Jak wybrać odpowiedniego hipnotyzera, czyli hipnoterapia w XXI wieku 4.13/5 (82.50%) 8 votes

POLUB NAS i odbierz rabat na produkty Intensiver

.

14 thoughts on “Jak wybrać odpowiedniego hipnotyzera, czyli hipnoterapia w XXI wieku

 1. Ja wybierałem hipnotyzera głównie na podstawie polecenia innych. Moi znajomi byli wcześniej i to się rozchodzi drogą pantoflową. W ogłoszeniach jest dużo hipnotyzerów, ale większość z nich to szarlatani. Jak zaczyna się rozmowa o energiach, mocach i fluidach, to uciekajcie od takich jak najdalej. Interesują mnie tylko rzetelni hipnotyzerzy z wiedzą psychologiczną.

  1. witaj Mareczekkolecki czy znasz jakiegoś godnego polecenia hipnotyzera który zna się na rzeczy był wdzięczny za jakieś info

 2. Kiedyś znałem dobrego hipnotyzera z Warszawy, ale to było 5 lat temu, później ukradli mi telefon i kontakt przepadł. Szukałem go od kilku tygodni, ale po komentarzach i opisach nie mogę na nic trafić. Ciężko jest teraz wybrać odpowiedniego hipnotyzera. Wielu hipnoterapeutów nie zna się na rzeczy.

  1. Zgadza się, te ich gabinety i studia hipnozy powstają jak grzyby po deszczu, ale nie polecam takich nowych „odkryć”. Uważajcie też na kwestie typu gadanina o jakiś mocach i niezbadanych energiach. Ja bym od takiego hipnotyzera wychodził.

 3. Ja skorzystałem z tych nagrań hipnozy na mp3 hipnosencja i obyło się bez drogiej wizyty u hipnoterapeuty 🙂
  Polecam wszystkim spróbować tą firmę hipnozy – bardzo skuteczne 🙂

 4. jak pierwszy raz udałem się do hipnotyzera to naprawdę myslałem że wyciagnie wahadełko i zacznie mnie w ten sposób hipnotyzować. jednak całe szczęście nie wygladało to jak w filmach. dlatego zanim się coś skrytykuje albo powie, że coś nie działa, to warto to samemu przetestować. ja tak zrobiłem z hipnozą, która bardzo mi pomogła w rzuceniu nałogu. nie żałuję że się na nią odwazyłem.

  1. Nagrania hipnotyczne tańsze i dobre efekty dają – takie moje zdanie
   Zanim wyda się 1000 złotych na kilka sesji indywidualnej hipnozy to polecam sprawdzić nagrania hipnotyczne – mnie pomogły w wielu kwestiach

   1. A Czy ktoś ma może wyniki jakichś badań co do skuteczności takiej hipnozy a nagrań hipnozy?
    jaka jest różnica w skuteczności w % ???

  2. Ja kupiłam tutaj nagrania hipnozy na odchudzanie i cena faktycznie jest sporo niższa iż za indywidualną terapię a efekty są bardzo pozytywne 🙂
   Nie byłam nigdy u hipnotyzera tak więc nie wiem jakich efektów za tak wysoką cenę się spodziewać mogłabym ale efekty w przypadku nagrań mnie w 200% zadawalają

 5. Ja byłem kiedyś w stanach u dobrego hipnotyzera, ale płaciłem 300 dolarów. Zobaczcie jaka to jest różnica. Licząc po średnim kursie, to ponad 1000 zł! W Polsce hipnotyrzerzy są tańsi, bo kosztują około 200 zł, ale i tak jestem zdania, że lepsze są gotowe nagrania.

 6. Moim zdaniem zamiast wybierać hipnotyzera lepiej jest kupić albo pobrać gdzieś z internetu nagrania hipnotyzujące. Myślę, że to jest najlepsze wyjście. Sama korzystałam już z takich nagrań przy rzucaniu palenia i były bardzo skuteczne. Rzucilam ten nałóg na zawsze. Polecam nagrania zamiast wizyty u hipnotyzera

 7. No ja podobnie jak co niektórzy do tej pory korzystam z różnych nagrań hipnozy i powiem szczerze, że efekty są zadowalające 🙂
  Nigdy nie byłem u hipnotyzera i w związku z tym mam pytanie o taką hipnoterapię:

  Jaka dokładnie jest cena hipnozy?
  Czym różni się taka osobista hipnoza z terapeutom od tych nagrań hipnozy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *